Nejlepší dárek pro lyžaře? Střešní box Thule Vector Alpine

Výrobci herních konzolí i videoher už sýčkují, že letošní lyžařská sezona vinou koronaviru jednoduše nebude. A tak budou milovníci zimních sportů muset vzít za vděk jejich náhražkami oblíbených radovánek, ať už jde o sjezdové lyžování, snowboarding nebo běžky. Videohry ovládané pohybem lidského těla sice mají něco do sebe, ale není důvod malovat čerta na zeď. Také letos budeme mít možnost vyrazit na hory.

Na lyže po vlastní ose

Oblíbeným autobusovým zájezdům, u nichž se o vše stará cestovní kancelář, která vás večer naloží do autobusu a druhý den ráno vyloží přímo pod alpskou sjezdovkou, však určitě odzvonilo. Alespoň dočasně. Lyžařům letos nezbyde, než se na hory dopravit po vlastní ose. A možná budou muset autem popojíždět i v horských střediscích – zatímco na lanovkách lze bezpečné rozestupy snadno zajistit, nacpané skibusy něco takového neumožňují.

Také populární jednodenní či dvoudenní víkendové výlety do hor asi současnou situací utrpí. Autobusy, které z Prahy a dalších větších českých i moravských měst vyrážely do Krkonoš, Beskyd či Jeseníků, nejspíš zůstanou v garážích. Provozovatelé vleků doufají, že lyžaři přesto přijedou vlastními auty.

To má však jeden háček. Lyžařské autobusy, ať už vypravované do Alp nebo do tuzemských hor, mají na přepravu lyží buďto dostatek zavazadlového prostoru, nebo rovnou přívěs. Zdaleka ne každý lyžař však má na autě střešní box, který se na přepravu lyží hodí nejvíce, a to z hlediska bezpečnosti i z hlediska úspory prostoru. Do kufru běžných osobních aut se totiž lyže a snowboardy nevejdou.

Thule Vector Apline, box nejen pro lyžaře

Nejlepším řešením je pochopitelně box, který je přepravě lyží a dalšího sportovního vybavení přizpůsobený. Právě takovým boxem je Thule Vector Apline, který se s trochou nadsázky může stát hitem letošních Vánoc, alespoň ve sportovně založených rodinách, které si i letos budou chtít užít pořádnou lyžovačku. I kdyby jejich členové měli lyžovat třeba ve skafandrech.

Do boxu Vector Alpine se vejde až 7 párů lyží s maximální délkou 215 centimetrů, čímž je vhodný i pro běžky na volný styl, nebo 5 snowboardů. Naložíte do něj tedy vybavení pro celou rodinu. S objemem úložného prostoru 360 litrů se do boxu vejde více zavazadel, než naložíte do kufru poslední generace Škody Fabie. 

Jen je potřeba brát v potaz, že osobní automobily mají omezenou nosnost střechy, a tak má omezenou nosnost i tento box – konkrétně na 75 kg. Sám box potom váží téměř 30 kilo, před jeho plným naložením byste proto měli v manuálu k vašemu automobilu ověřit, kolik toho na střeše uveze. Nosnost kolem 100 kilogramů je však v dnešní době relativně běžná.

Střešní box Vector Alpine pochopitelně ocení nejen lyžaři, své uplatnění najde i při přepravě náčiní na letní sporty. Snad s výjimkou vzpěračství, těžké závaží, stejně jako další těžká zavazadla, je vhodné přepravovat v kufru, nikoli na střeše. Důvody jsme nastínili v předchozím odstavci.

Skandinávská kvalita

Švédský výrobce Thule je známý špičkovou kvalitou svých produktů a chytrým ergonomickým designem. Podobně jako jiné výrobky této firmy, také nosič Vector Alpine byl testován v náročných podmínkách severní Evropy, a tak si můžete být jistí, že střední Evropa ani Alpy se na něm nikterak nepodepíšou.

Dvojitý skelet z odolného ABS plastu spolu s vnitřním polstrováním boxu zajistí, že vašim zavazadlům se nic nestane ani při náročnějších cestách. Box je konstruován tak, aby se i při plném naložení pokud možno neprojevil na jízdních vlastnostech auta, a to ani při silném bočním větru či za nepříznivých povětrnostních podmínek, které můžete na cestách do hor očekávat. Bezpečné uchycení boxu pak garantují hned čtyři zámky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vector se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *