Vybíráme střešní boxy: Podle kterých kritérií vybrat ten nejlepší?

Střešní boxy nabízí další zavazadlový prostor. Využijete ho při přepravě lyží, snowboardu, kočárku, ale také pro uskladnění zavazadel. Jak vybrat vhodný střešní box?

Střešní boxy jsou skvělým doplňkem pro rodiny s dětmi, velké cestovatele i milovníky campingu. Střešní boxy, neboli autoboxy či rakve, představují elegantní a snadné řešení, jak rozšířit zavazadlový prostor o několik desítek litrů navíc. Využít je můžete celoročně. V létě především pro umístění zavazadel a campingového vybavení, v zimě snadno přepravíte lyže i snowboardy. 

Důležité parametry

Výrobce často uvádí nejrůznější parametry, které je nutné sledovat. Investice do střešního boxu je na delší dobu, proto doporučujeme zvážit všechny možnosti, které v následujících letech mohou přijít.  

Rozměr

Nejdůležitější je rozměr. Výrobci často uvádějí vnější rozměry. Vnitřní mohou činit rozdíl i o několik desítek centimetrů menší. Kratší boxy bývají širší a vyšší, hodí se například pro přepravu zavazadel, kočárku a jiných věcí. Z naší nabídky doporučujeme například Thule Force. Delší boxy jsou určeny pro přepravu lyží, snowboardů, apod. Doporučujeme například Thule Vector nebo Modula EVO 550.

Nosnost

Nosnost boxů musí odpovídat vašim potřebám. Budete přepravovat pouze zimní výbavu? Nebo potřebujete přepravit zavazadla? Vedle samotné nosnosti střešního boxu musíte sledovat také nosnost příčníků, hagusů a střechy vozu. Vždy pořiďte autodoplňky s určitou rezervou. Pro případ nouze. 

Způsob uchycení

Kdo by chtěl těsně před dovolenou ještě hodiny montovat příčníky a boxy, když dnes existují rychloupínací systémy, které zajistí dokonalé ukotvení všech autodoplňků během minuty? Sledujte nejmodernější metody uchycení, jako třeba zacvakávací rychloupínání či T-drážka. Skvěle se montuje například Thule Motion

Jak sbalit věci do střešního boxu?

Když už jste si konečně vybrali nejlepší střešní box pro vaše účely, určitě se vám budou hodit tipy, jak správně uložit věci do střešního nosiče a jak váhu co nejlépe rozložit. Náklad v boxu musí být vždy zajištěn proti pohybu. K uchycení nákladu použijte gumové upínače či ráčnové popruhy. Ujistěte se, že jsou upínací popruhy součástí balení střešního boxu, nebo je kupte spolu s boxem zvlášť. 

Náklad musí být rovnoměrně rozložen. Nejtěžší věci umístěte doprostřed, lehčí na kraje boxu. V centrální části boxu mají být až tři pětiny z celkové zátěže. Nezapomeňte také zkontrolovat funkčnost zámků, aby lyžařské potřeby či jiné vybavení neblokovalo západku zámku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *