Získejte další úložný prostor díky přepravnímu boxu na tažné

Boxy na tažné zařízení jsou skvělým řešením ve chvíli, kdy potřebujete získat další úložný prostor. Využijete je při přepravě zavazadel, sportovního vybavení i kočárku. Podle čeho je vybírat?

Skvělý módní doplněk pro vaše auto i praktický pomocník

Box na tažné zařízení je stylovým autodoplňkem i praktickým pomocníkem ve chvíli, kdy potřebujete získat další úložný prostor ve vašem voze. Převezete v něm vše, co potřebujete na prodloužený víkend, rodinnou dovolenou, výlet na chalupu nebo kempování v divočině. Autoboxy, neboli boxy na tažné jsou praktickým a jednoduchým řešením ve chvíli, kdy potřebujete rozšířit zavazadlový prostor i několik stovek litrů navíc. Boxy se prodávají nejčastěji ve velikosti 300 a 400 litrů a mají různý tvar. 

Využití boxu na tažné zařízení je opravdu různorodé. Stane se vaším ideálním doplňkem nejen na dovolenou, ale také v každodenním životě, pokud potřebujete například převážet dětský kočárek. Navíc jsou díky umístění boxu na tažné zařízení všechny vaše věci dobře dostupné a v kombinaci se střešními nosiči můžete box použít jako doplněk na cyklistiku, zimní lyžovačku nebo jako další úložný prostor spolu s boxem na střechu. 

Parametry autoboxů

Výrobci udávají důležité parametry, které je třeba pečlivě sledovat. Protože je investice do boxu na tažné zařízení poměrně vysoká, doporučujeme zvážit všechny vaše plány do budoucna. Obvykle se boxy prodávají o velikosti 300 až 400 litrů. Umístění za vozem nemá vliv na jízdní vlastnosti vozu ani na spotřebu paliva. 

Rozměry

Boxy na tažné jsou navrženy v různých velikostech a tvarech. K dostání jsou kompaktní úzké boxy, přes vysoké boxy, které pojmou opravdu velký náklad. Velikost sledujte nejen podle vnějších rozměrů, ale také sledujte vnitřní rozměry. Výrobci často udávají pouze vnější velikost, uvnitř musíte počítat s menšími rozměry. 

Celková nosnost

Nosnost boxů na tažné zařízení musí odpovídat vašim potřebám. Budete v boxu přepravovat například zimní sportovní výbavu? Nebo jej využijete pro přepravu vašich zavazadel? Umístíte do něj kempingovou výbavu nebo věci na chatu? Tohle všechno je třeba při výběru zohlednit. 

Uchycení

Boxy na tažné zařízení se díky svému jednoduchému způsobu uchycení a snadné manipulaci stávají stále oblíbenějšími autodoplňky. Kvalitní boxy na tažné jsou opatřeny praktickými úchyty, které usnadňují manipulaci. Celý box se umístí na platformu nebo na nosič kol na tažné zařízení. Platforma i nosič se zacvakne na tažné, celý systém se uzamkne a nakonec se na něj připevní box. K tomu nepotřebujete žádné nářadí, vše zvládnete pomocí upínacího systému umístěného uvnitř boxu. A je hotovo! Kompaktní tvar se vejde do vaší garáže i skříně ve vašem apartmánu. 

Jak umístit věci 

Umístění věcí do boxu na tažné zařízení není tak rozhodující, jako je tomu například u střešního boxu. V boxu na tažné je menší prostor, tudíž se váha optimálně rozloží do všech koutů boxu. Přesto však doporučujeme uložit těžší věci doprostřed a lehčí po stranách. K uchycení nákladu se vám budou hodit ráčnové popruhy nebo gumové upínače. 

Thule Arcos 

V naší reakci se nám skvěle odsvědčil box na tažné zařízení Thule Arcos. Tento model má kompaktní tvar, který bude slušet každému vozu, bez ohledu na typ karoserie. Jeho nízký profil a klínovitý tvar umožní jednoduché použití vašeho kufru auta. Navíc je tento box na tažné umístěn nízko nad zemí, což usnadňuje nakládání a vykládání i těžkých věcí. 

Thule Arcos je vyroben z kvalitního tvrzeného plastu, který je odolný vůči mechanickému poškození, oděru i povětrnostním podmínkám. Váš náklad bude skvěle ochráněn před znečištěním a vodou, i když zrovna projíždíte na mokré vozovce nebo jedete po nezpevněné prašné cestě. Thule Arcos je konstruktéry navržen pro snadné každodenní použití. Jeho montáž nezabere více jak dvě minuty, manipulaci s ním zvládnou i drobnější postavy a i čištění je zcela jednoduché! Thule Arcos se stane vaším skvělým společníkem pro vaše dobrodružné aktivity i pro každodenní život.

Příspěvek byl publikován v rubrice Arcos se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *