Střešní boxy Thule Force XT

Thule patří mezi značky, které jsou výjimečné svou vysokou kvalitou, všestranností a také neustálým vývojem a inovacemi. To se podepisuje i na tom, že se objevují nové řady praktických produktů. Aktuálně si představíme zajímavou novinku, kterou jsou střešní boxy Thule Force XT. Ty lze charakterizovat jako vylepšeno náhradu velmi populárních boxů Thule Tourer, které postupně končí. A co nová řada nabídne? Podívejme se společně.

Velký výběr možností

Zákazník má možnost vybrat si z celkem 6 různých variant, ve které je střešní box Thule Force XT k dostání. Základní řada obsahuje celkem 4 modely, které se liší primárně svou velikostí. Základní design zůstává. Jednotlivé modely jsou jednoduše a přitom zcela jasně velikostně označeny. Jedná se o řadu Thule Force XT s označením M, S, L a XL. Tedy značkami totožnými, jako například na označení.

Tuto základní řadu doplňuje ještě dvojice variant. První z nich je Thule Force XT Sport, který zaujme hlavně inovovaným provedením s ohledem na vzhled. A to ve směru nižší výšky a tedy lepší aerodynamiky. Poslední možností nese označení Thule Force XT Alpine. I zde je hlavním rozdílem velikost. Zde však s ohledem na celkovou délku boxu.

Líbivý i praktický vzhled

Nová řada s označením Thule Force XT nabídne také velmi zajímavý vzhled. Ten zaujme už svým provedením, které je podpořeno zajímavým černým barevným odstínem s označením Aeroskin. To výrazně přispívá k celkové univerzálnosti. A to s ohledem na to, že vzhledově se box hodí ke každému vozu.

Velký čas byl při vývoji designu věnován také aerodynamickým vlastnostem. A to ze dvou pohledů. Prvním je fakt, aby nebyl nijak rapidně zvyšován celkový odpor vzduchu a tedy následně také spotřeba. Dále se při vývoji hledělo také na to, aby obtékající vzduch nevytvářel velký hluk jak při menších, tak ani při vyšších rychlostech.

Praktičnost při převozu věcí

Střešní boxy Thule Force XT zaujmou hlavně svou univerzálností. V závislosti na konkrétním typu není problémem převézt až několik set litrů objemu klasických zavazadel. Stejně tak je možné přepravit i několik párů lyží, nebo několik snowboardů. Kladem je i celková nosnost každého z boxů, která ční celých 75 kilogramů.

Že jde o praktického pomocníka je potvrzeno také systémem s názvem Dual Side. Takto je označena možnost otevírání víka z obou stran. To zvyšuje pohodlnost, nakládky, vykládky, stejně jako případného vyhledání konkrétních věcí na cestách.

Jednoduchá, rychlá a vždy správná montáž

Inovace přinášejí boxy na střechu Thule Force XT i s ohledem na jednoduchost montáže. K t není potřeba žádné dodatečné nářadí. Pouze jednoduchá ergonomická růžice, které je součástí boxů. S tou stačí pouze otáčet a patentovaný inovativní systém Power-Click se postará o vše potřebné.

Box je konstruován tak, aby se při montáži sám správně vycentroval a čeliti také bez problémů obepnuly nosné tyče. Celý systém je také doplněný indikátor momentu utažení. Díky tomu je zajištěno, že box bude na střeše za všech okolností pevně umístěn a připraven k přepravě.

Kvalita potvrzena testy

Celá řada Thule Force XT potvrzuje svou kvalitu i u různých nezávislých institucí. Nechybí institut TÜV, který na základě testů celou řadu těchto moderních boxů schválil. Kvalitu potvrzuje také fakt, že prošly poměrně náročným testování v rámci CityCrash, což také potvrdilo jejich unikát. Spojený hlavně s využitím kvalitních materiálů, stejně jako nechybí kvalitní konstrukce i špičkové zpracování. Díky tomu je zajištěna vysoká bezpečnost jak převážených věcí, tak i bezpečnost všech účastníků silničního provozu. A to hlavně při nenadálých situacích, nebo také v případě možných nehod.

Příspěvek byl publikován v rubrice Force XT se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *