Thule Excellence XT

Jak už napovídá sám název tohoto boxu, jedná se o velmi exkluzivní model, který plně uspokojí nároky i těch nejnáročnějších zákazníků. Od svých běžných konkurentů se liší především celou řadu různých funkcí a vlastností, které ho řadí mezi špičku na našem trhu. Střešní box Thule Excellence XT vyniká hned v několika ohledech. Jako první se můžeme zaměřit na jeho vzhled. Zatímco řada ostatních boxů se snaží mít co nejmenší odpor vzduchu, tento model využívá i technologii difuzorů, čímž je výrazně zlepšena celková aerodynamika a s tím související hluk nebo případné vibrace. Mluvíme-li o celkovém designu, tak ten je velmi elegantní a skvěle ho doplňují i zvolené barvy. Zapomeňte na běžné stříbrné boxy, jelikož u tohoto modelu máte na výběr hned ze třech jedinečných odstínů. Ve všech třech případech se jedná o limitované verze.

Tou první a nejoblíbenější barvou je kombinace lesklé titanové a černé barvy. Většina povrchu je pokryta právě titanovou barvou a černý odstín byl použit na unikátní znak X, který tuto edici charakterizuje. Stejný design nabízejí i další dvě barevné kombinace. Tou první je bílý vzhled s černým X a poslední barevnou kombinací je opak předchozí, tedy lesklá černá barva s bílým písmenem X. Ať už zvolíte jakékoliv provedení, vždy bude na vašem voze vypadat velmi elegantně a vkusně.

Pojďme se z exteriéru podívat i na vnitřní prostor boxu. Právě ten je tím nejdůležitějším, jelikož slouží pro ukládání nákladu. Rozměry boxu Thule Excellence XT jsou 218 cm na délku, 94 cm na šířku a výška činí rovných 40 cm. Díky tomu poskytuje objem přesně 470 litrů. Ideálně tak přepraví například tři páry lyží o délce dvou metrů, další zavazadla či také snowboardy. Zároveň si můžete být jisti, že náklad je po celou dobu přepravy naprosto v bezpečí, jelikož je tento box vybavený unikátním systémem automatického zabezpečení nákladu pomocí pevné sítě. S nákladem souvisí i možnosti otevírání. Není totiž nutné využívat pouze jednu stranu, ale díky technologii Dual-Side ho lze velmi snadno otevřít z obou stran boxu. To nám usnadní i ergonomická madla, kterými je box vybaven – samozřejmě taktéž na obou stranách. Naprostou samozřejmostí je i systém Dual-Force, který najdeme u všech boxů značky Thule a poskytuje možnost velmi pohodlného a snadného otevření či zavření. Jakmile to uděláte a tento střešní box otevřete, automatické LED osvětlení vám celý prostor skvěle nasvítí a vy tak můžete uložit jakékoliv zavazadlo i za špatné viditelnosti. I právě takové detaily jsou v konečném důsledku velmi důležité.

Box jsme si již představili jak z vnějšího, tak i vnitřního pohledu. Mnoho kupujících jistě bude zajímat i to, jak je u boxu Thule Excellence XT  vyřešen systém montáže. I zde přichází na řadu další patentovaný prvek, tentokrát s názvem Power-Click. Jenom těžko byste na trhu hledali jiný box, který by umožňoval snadnější a pohodlnější montáž. Box stačí umístit na střechu vašeho vozu, na příslušná místa nosných tyčí. Uvnitř boxu nasadíte upínací hlavici, se kterou točíte do té doby, než je box perfektně upevněn na vaší střeše. Kromě toho, že perfektně sedí se i automaticky vycentruje. Jeho montáž tak zvládne i naprostý začátečník, který není nijak manuálně zručný.

Ať už s boxem vyrazíte na krátkou či dlouhou cestu, vždy budete mít jistotu, že bude veškerý váš náklad v naprostém bezpečí. Samotná konstrukce boxu je vyrobena z velmi pevných a tuhých materiálů, které doplňují i výztuhy jak na dně, tak na střeše boxu. V žádném případě tak nehrozí jakékoliv uvolnění a pád. O jeho kvalitě a bezpečnosti svědčí i to, že plně splňuje všechny evropské normy a byl tedy schválen uznávaným institutem TÜV.

Příspěvek byl publikován v rubrice Excellence se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *